29. ročník je za námi....

 

...142 účastníků v hlavním závodě, 131 nadějných závodníků na startu v závodu žactva, 24 odvážných ve štafetách a také asi 50 krásných úsměvů těch nejmenších závoďáků v cili MINIDUATLOU. Na trati fandící diváci a k tomu krásný, sluncem prosvícený zámecký park. Tak takový byl letošní Žamberský duatlon, po deváté v řadě pořádaný jako Mistrovství České republiky. 

 

Závodilo se celkem ve 22 kategoriích jednotlivců a 2 kategoriích štafet.  Vítězství v hlavním závodě vybojoval Luděk Abrahám ze KB Letohrad a Pavlína Poláčková z KONRAD TOOLS teamu

Ze žambereckých závodníků si nejlépe vedl Jarda Moravec, který se stal mistrem republiky v kategorii nad 60 let a stříbrný Vláďa Fikejz.

 

Rád bych tímto poděkoval všem dobrovolníkům a Městské policii Žamberk za jejich pomoc při zajištění bezpečného průjezdu cyklistickou částí a občanům města za ohleduplnost a pochopení s dočasným omezením. Velké díky patří také Tomáši Slavatovi za jeho pomoc při organizaci dětských závodů 

za ceny, které dovezl pro každého dětského závodníka. Velkou radost udělalo novému majiteli horské kolo, které Tomáš věnoval do dětské tomboly.

 

Děkuji panu Davidu Parishovi, který nám každoročně umožnuje uspořádat tento závod v krásném prostředí zámeckého parku.

 

Seznam osob, které se jakkoliv podílí na přípravě závodu (napečení 400 ks finišerských medailí, stavba tratě a zázemí závodu,  zajištění občerstvení a dalšího nezbytného závodního i po závodního servisu, atd. ….) je dlouhý.  Děkuji Vám všem, že do toho jdete každý rok s námi. 

 

V neposlední řadě bych chtěl poděkovat Vám sponzorům a partnerům závodu, neboť bez Vaší významné podpory by nebylo možné uspořádat v pořadí již 29. ročník Žamberského duatlonu.  

 

Ať Vás i nadále sportování těší a budeme se na Vás těšit příští rok na již 30. ročníku Žamberského duatonu.

                                     

                                                           Tomáš Strnad za pořadatelský 3D Fitness Race Team

 

 

2019 vysl 7
2019_sponzoří
Zpět